Romantické fotky Nikči a Miloše v garážích

Tak jsem ukecal další páreček na focení v trochu méně tradičním prostředí, konkrétně v garážích obchodního centra. A za se mělo focení úplně jiný šmrnc, než klasická focení v parcích, zahradách nebo lesích. I když lesy teď na podzim, to bude barevné pošušňáníčko a už se tam moc těším. V každém případě bylo velkým potěšením pracovat na tomto netradičním místě a zachytit lásku dvou mladých lidí.

A jak mě to místo napadlo? Přiznám se, že bych Miloše s Nikčou vzal asi zase někam do lesa, kdyby by nenapsali, že mají rádi street módu, jezdí na skejtu a driftují s bmwčkem. V tu chvíli mě garáže napadly jako jasná volba. Nikde jinde by osobnost těch dvou nevynikla tak dokonale. Garáže obchodního centra nejsou typickým místem pro romantické fotografie, ale já jsem chtěl vytvořit něco jiného, něco autentického a jedinečného. Když jsem navrhl Milošovi a Nikol tohle místo, byli nadšení a souhlasili. Takže jsem měl z poloviny vyhráno.

Když jsme dorazili do garáží v odpoledních hodinách, tak bylo docela těžké najít nějaké volné místo na zaparkování, natož pro focení. Atmosféra toho místa mě ale úplně pohltila a já jsem se automaticky přepl do režimu „fotím-nevnímám“. Světlo z venku sem nepronikalo a jediné zdroje světla byly zářivky a světla aut, která vytvářela zvláštní stínové efekty a kontrasty. Všude kolem byly zaparkované vozy, kovové konstrukce, zátarasy a sloupy což vytvářelo industriální pozadí, které jsem hledal.

Miloš a Nikola byli fantastičtí modelové. Jejich láska a vzájemná náklonnost byly takřka hmatatelné. Zpočátku byli trochu nervózní, ale brzy se uvolnili a začali si užívat toho, jak úžasné místo pro focení máme. Místo toho, aby se báli neobvyklého okolí, přijali jej a začali se navzájem objímat a smát. To jsem přesně potřeboval! Takhle uvolněný pár, to je prostě základ. Zakládám si na tom, aby focení netrvalo déle, než 30 minut. Tady jsem to chtěl zkrátit ještě na takových 20 minut, abychom zbytečně nebrzdili provoz. A povedlo se.

Během focení jsem se pokoušel zachytit různé momentky, které přícházely tak nějak samy, bez napovídání – od sladkých pohlazení po vzájemné pohledy plné lásky. Kombinace světla a stínů dávala fotografiím zvláštní atmosféru a tajemství, které jsem se snažil vnést i do fotek.

Miloš a Nikol se ponořili do svého světa a já jsem je jen lehce korigoval a občas jim napověděl, jakým směrem jít, kam se podívat apod.

Na konci focení jsem byl nadšený z výsledku naší práce. Moc dobře jsem věděl, že na kartě mám samé „pecka“ fotky. Fotografie v garážích obchodního centra byly jedinečné a přesně takové, jak jsem si představoval. Bylo to potěšení fotit na tak neobvyklém místě a děkuji Milošovi a Nikole za jejich otevřenost a odvahu. Toto focení mě zas a znovu utvrdilo v tom, že krása a láska můžou být nalezeny v nečekaných místech, a že jako fotograf můžu pomoci tuto krásu zachytit a sdílet ji s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *