Svatební kytice pro nevěstu

Ahoj všichni! Jsem sice svatební fotograf ale taky amatérský botanik a pořádný milovník svatebních kytic. Kdepak, neříkám to jen tak. Pro mě jsou svatební kytice jako jakési malé umělecké dílo a jsou vlastně i neodmyslitelnou součástí každé nevěsty – prostě na svatbě nesmí chybět. A proto jsem se rozhodl, že dneska se s vámi podělím o to, proč jsou svatební kytice tak důležité, proč jsou jako třešnička na dortu svatebního dne a jaké trendy v oblasti svatebních kytic teď hýbou světem. Zároveň tu najdete svatební kytice pro inspiraci třeba na vaši svatbu.

Proč jsou svatební kytice tak důležité?

Začneme tím, proč jsou svatební kytice takovou důležitou součástí svatby. Kromě toho, že jsou neodmyslitelným prvkem v rukou nevěsty a jakýmsi módním doplňkem, mají hluboké historické a symbolické kořeny.

Svatební kytice se na svatbách objevují už po staletí a symbolizují čerstvost a krásu nevěsty. Historicky byly také považovány za ochranu před zlem a špatnou energií. Když se pak dostaneme k moderní době, svatební kytice stále zůstávají ikonou elegance a dokonalosti. Kromě toho jsou také krásným doplňkem k celkovému vzhledu nevěsty a dodávají jí tu správnou dávku romantiky a šarmu.

Rozmanitost svatebních kytic

A teď se pojďme podívat na rozmanitost svatebních kytic. Jsem vždycky ohromen, jak mnoho různých stylů a kombinací existuje. Prakticky na každé svatbě mě překvapí floristky svými schopnostmi. Svatební kytice jsou prostě jedinečné jako samotné nevěsty. Můžete mít klasickou kytici bílých růží, což je vždy elegantní volba. Nebo se můžete rozhodnout pro květiny v barvách vaší svatební tématiky. A co takhle svatební kytice plná divokých květin, které vypadají, jako byste je právě natrhali na louce? Možností je nespočet!

A nezapomeňme na to, že svatební kytice nemusí být jen z květin. Můžete si vybrat i kytici z perliček, broží nebo dokonce sušených květin. Jednou mě dokonce překvapila umělá svatební kytice, která vypadala opravdu jak živá. Možnosti jsou skutečně doslova nekonečné.

Trendy ve svatebních kyticích

A teď se pojďme podívat na to nejzajímavější – trendy ve svatebních kyticích. Ty se mění podobně jako móda, takže i tady se vždycky něco děje a každý rok se objeví nějaká ta novinka.

  • Rustikální kytice: Rustikální a boho svatby jsou stále oblíbenější, a to se odráží i ve svatebních kyticích. Kombinace divokých květin, větviček a třeba i peříček vytváří kytice, které vypadají, jako byste je natrhli přímo v lese.
  • Miniaturní Kytice: Malé svatební kytice jsou teď v kurzu. Jsou nejen roztomilé, ale také velmi elegantní. Nevěsty je mohou snáze nosit a jsou také skvělou volbou pro venkovní svatby.
  • Kytice ve vintage stylu: Vintage svatby nikdy nevyjdou z módy a to platí i pro svatební kytice. Starožitné brože, krajkové stuhy a květiny v podzimních barvách jsou zde na pořadu dne.
  • Svatební kytice s texturou: Kytice s různými texturami jsou nyní velkým hitem. To znamená, že se do kytic mísí různé druhy květin a listů, aby vytvořily zajímavou strukturu.
  • Kytice s netradičními prvky: Tady jde o kreativitu. Nevěsty si do svých kytic mohou přidat netradiční prvky jako šperky, mašle, nebo dokonce malé vzpomínkové předměty.

Takže ať už zvolíte kytici v tradičním stylu nebo se necháte inspirovat nějakým novým trendem, svatební kytice jsou tím pravým šmrncem pro váš velký den. Každá svatební kytice je jedinečným uměleckým dílem a dokáže podtrhnout vaši krásu a šarm. Pamatujte si, že na svatebním dni jste hlavní hvězdou, a kytice je vaším královským žezlem!

Cena svatební kytice

Jelikož fotím svatby už přes 15 let, tak mám poměrně dobrý přehled i o cenách svatebních služeb a svatebních doplňků. Co se týče ceny svatební kytice, tak počítejte v průměru cca 3500 Kč (tolik cca stály letos v roce 2023). Samozřejmě seženete i levnější svatební kytici ale také mnohonásobně dražší. Nicméně takový průměr je právě těch 3500 Kč.

Závěrem

Svatební kytice jsou opravdu něco víc než jen hezký doplněk. Jsou symbolem lásky, krásy a naděje, a jsou tak důležitou součástí vašeho velkého dne. Ať už se rozhodnete pro tradiční květinovou kytici nebo nějaký netradiční experiment, je to vždycky kousek umění, který nese váš osobní příběh a vaši jedinečnou osobnost.

Trendy ve svatebních kyticích mohou přicházet a mizet, ale jedna věc zůstává stejná: svatební kytice jsou tu pro vás, aby doplnily vaši krásu a vyjádřily vaši jedinečnou náladu. Takže si vyberte tu pravou kytici, která vám udělá radost a která bude svědčit vašemu vzhledu i stylu vaší svatby.

A pokud se na svém svatebním dni budete držet své kytice jako symbolu svého štěstí a lásky, věřte mi, že budete zářit ještě víc než slunce na obloze. Tak si to užijte a buďte krásnou, šťastnou nevěstou, jakou jste vždycky chtěla být!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *