Svatební fotograf Ostrava

Nenápadný úsměv sdílený mezi snoubenci a hrdý pohled otce – Martinův fotožurnalistický instinkt a smysl pro detail zachycuje nadčasové a neopakovatelné okamžiky, které tvoří váš dokonalý den. Jako zkušený svatební fotograf a pozorovatel zachycuje individualitu každého páru a svou prací oslavuje jejich spojenou osobnost. Martinovy snímky mohou být intimní a romantické ale také živé a veselé. Mohou vyzařovat lásku i hrdost. Pocity daného okamžiku jsou zachyceny s pravdivostí a přesností, která je Martinovi vlastní.

Každá svatba je unikátní

Každá svatba je jedinečná. Každá svatba je plná lásky, radosti a emocí. A svatební album vytvořené českým svatebním fotografem Martinem Holíkem bude odrážet to, co je na vaší svatbě jedinečné a co ji odlišuje od ostatních svateb. Zatímco vy, vaše milující rodina a vaši přátelé si budete užívat vaši výjimečnou oslavu, Martin splyne s hosty a svým tichým, nevtíravým, přirozeným a fotožurnalistickým přístupem zachytí každý detail a umožní vašemu svatebnímu dni přirozeně a nerušeně plynout. V každém snímku zachytí upřímné emoce, výjimečné okamžiky a osobitost vašeho svatebního dne.

Svatba, pár, město a lidé, které máte rádi

Moji klienti mi jako ostravskému svatebnímu fotografovi důvěřují, že zachytím právě ty okamžiky, které budou připomínat jejich výjimečný den: slzu v oku otce, který vede svou dceru k oltáři, ženicha čekajícího na nevěstu, dívku s květinami, která cupitá před nevěstou, a barevné okvětní lístky poletující kolem.

O svatbě přemýšlíme od malička

Lidé už od mládí přemýšlejí o tom, jak by mohl vypadat jejich svatební den. Malá holčička přemýšlí, jak by mohly vypadat její šaty, a malý chlapec přemýšlí, jaký by mohl být jeho slib své nastávající ženě. Každého zajímá, jak bude vypadat jeho nevěsta nebo ženich. Budou hezcí? Budou milí a laskaví a budou dobře vycházet se svými rodiči?

Jaká bude vaše svatba?

Když se do sebe dva lidé zamilují, nevyhnutelně začnou mluvit o tom, jak by mohl vypadat onen výjimečný den. Jak jejich láska roste, začnou se jim v hlavách formovat sliby, které by si mohli napsat, ať už to v té době vědí, nebo ne, v očekávání dne, kdy je možná vyjádří při posvátném obřadu. O svém výjimečném dni si povídají u večeře, případně před spaním v posteli nebo nezávazně po telefonu.

Je to téměř stejně důležité jako okamžik, kdy si pár poprvé řekne „miluji tě“. Když pár poprvé vyjádří touhu zavázat se jeden druhému prostřednictvím svatebního obřadu, sděluje tím lásku a touhu strávit spolu zbytek času. Tyto okamžiky se hromadí v průběhu dnů, týdnů, měsíců, někdy i let nebo dokonce desetiletí a naplno se spojí v den, kdy se jeden druhému zavážou ve svatební den.

Dovolte svému svatebnímu dni, aby byl prostě takový, jaký je

Může se zdát, že je to docela náročný úkol, nafotit všechny ty rozhovory, všechny ty okamžiky a zachytit pohyb dne, kdy se všechno spojí dohromady. Jako ostravský svatební fotograf mám v rukou mimořádnou moc. Jsem to já, kdo se pokouší zaznamenat kouzlo toho dne, kdy se všechna očekávání a budování spojí v jeden krásný obřad.

Ono známé pořekadlo „mrkni a prošvihneš to“ platí zejména pro tak velký den, jako je váš svatební den. Úkolem reportážního svatebního fotografa je tyto okamžiky zvěčnit, abyste si je mohli navždy uchovat a neustále připomínat.

Pro svatební fotografy je sázka ještě vyšší, protože tento výjimečný den se odehrává na místě, které nabízí celou řadu perspektiv. Ve městě s nekonečným množstvím úhlů pohledu musím zachytit pohled nevěsty a ženicha. Nestačí se řídit jednoduchou šablonou. Každá práce, každá fotografie představuje novou výzvu, protože každá svatba je stejně jedinečná jako dva lidé, kteří se berou.

Každá fotografie je svěží a nová, protože se jedná o historicky první událost ono páru. Tato dvojice jedinečných osobností, které se zavazují jeden druhému, se nikdy předtím takto nesešla a už se nikdy takto nesejde. Mým úkolem je zprostředkovat jedinečnost tohoto unikátního okamžiku.

Svatební fotografie může být sexy, romantická, vtipná i upřímná

Samozřejmě musím ovládat všechny základní i pokročilé zásady fotografování. Dnes jako svatební fotograf musíte rozumět svatební módě, portrétům a fotožurnalistické fotografii, abyste umělecky a emocionálně překonali tyto okamžiky v čase skrze objektiv fotoaparátu.

V současnosti je tolik krásy, že je nezbytné pochopit její kořeny, abychom ji mohli plně zprostředkovat ostatním. Moje práce je jedinečná také tím, kde se odehrává. Česká svatební fotografie je jedinečná, protože se pokouší vytvořit klidný, informativní obraz v oblasti, která nikdy nestojí na místě. Ve vzduchu je cítit živost a energie, kterou každý pocítí v okamžiku, kdy vstoupí do Ostravy a nechá se pohltit jejím kouzlem.

Mým úkolem je zprostředkovat posvátnost svatebního dne a ukázat pohyb živého města v nehybném obrázku, snímku života a pohybu. Být fotografem, který zachycuje upřímné dění, je náročný úkol, jak už to tak bývá, ale když se k tomu přidá fakt, že zachycuji svatbu, jeden z nejdůležitějších dnů v životě lidí, a skutečnost, že se odehrává v tak krásném městě, jako je Ostrava, tak je to docela výzva!

Ostravský svatební fotograf, který zachycuje jedinečný příběh lásky

V mnoha ohledech by bylo jednodušší zdokumentovat krásu západu slunce nebo noční oblohy, protože je sama o sobě vizuálně krásná a doslova dechberoucí. Při pohledu na tyto fotografie je jasné, co je na daném okamžiku ohromující. Svatby jsou však především krásné emocemi a situacemi, které mnohdy proběhnou během několik málo minut a už se neopakují.

Představují aspekty, které jsou v nás zakořeněny pod povrchem, jako je láska, náklonnost, závazek a především důvěra. Otázkou tedy je, jak zachytit krásu, kterou prožíváme? Jak mohu prostřednictvím jednoho ze smyslů zprostředkovat to, co je prožíváno mimo fyzické tělo? Beru si za úkol najít odpověď na tuto otázku a kladu si za cíl zachytit emoce na každé svatbě, kterou fotografuji.

Zjistil jsem, že klíčem k zodpovězení těchto otázek je vidět svatbu z pohledu páru, abych dokonale uctil okamžiky, které zachycuji. Musím vidět to, co vidí oni, cítit to, co cítí, abych to mohl zpětně zobrazit na fotografii.

Svatba je plná emocí

Svatba je krásná nejen po vizuální stránce, ale i po stránce emocionální a duchovní. Fotografovat svatbu znamená pokusit se zobrazit krásu, která prakticky existuje mimo fyzickou sféru prostřednictvím zraku. To je jeden z důvodů, proč často zařazuji do série také černobílé snímky.

To, co chci vyzdvihnout, bývá často skryto za brvami a rušivým i prvky, které mohou odvádět pozornost diváka od skutečné podstaty obsahu fotografie. Černobílá fotografie ale umožňuje odfiltrovat právě tyto rušivé aspekty a dává vyniknout tomu hlavnímu – emocím.

Mým úkolem je vytvářet vysoce kvalitní obsah, který zaujme náhodně procházejícího člověka. Světlo a kompozice jsou základními nástroji, které používám k upoutání pozornosti. Jako člověk, který má zkušenosti a ovládá řemeslo, chápu, jak s těmito prvky jemně zacházet, abych vykreslil úplný obraz zachyceného okamžiku. Tyto nástroje mám k dispozici, abych ukázal jedinečnou a krásnou povahu daného okamžiku tak, aby byla jasná a jako by volala každého, kdo se na dílo podívá.

Důvěra ve fotografa

Svatebním fotografům nejen v Ostravě je vštěpována velká důvěra, protože pár věří, že zatímco prožívá nejkrásnější den svého života, je zde někdo, kdo dokáže plně zachytit podstatu tohoto okamžiku.

Svým klientům i sobě skutečně dlužím zachycení dojemných, nadčasových snímků, které by průměrnému fotografovi unikly. Moje vášeň pro toto řemeslo pramení z výzvy, kterou představuje snaha zachytit podstatu okamžiků, které se přede mnou odehrávají. Mám možnost vidět lidi v jejich milovaném městě, v Ostravě. V městě, které žije a má svou vlastní existenci.

Jako svatební fotograf mohu garantovat, že se budu snažit dělat svou práci jak jen nejlépe umím. Neustále se snažím o to, abych se vžil do myšlenek těch, kteří prožívají svůj jediný den, a lépe tak pochopil jejich lidskost, emoce a duši. Svou prací zachycuji toto úchvatné vyvrcholení krásy jednoho dne, aby si ho lidé, kteří ho prožili, navždy zapamatovali a vážili si ho.