Recenze Erebos Drinku

Piju kávu a piju jí poměrně hodně. A čím víc kávy piju, tím náročnější jsem na její chuť a aroma. Jen tak nějaké espresso mě zkrátka už neuspokojí. Vychutnávám si výběrovou kávu, nejčastěji Etiopii a Rwandu připravovanou na V60 a nebo na AeroPressu. Jako svatební fotograf jsem pořád v pohybu, jezdím po celé republice a káva ke mně tak nějak patří. Hezky mě nakopne, umožní mi soustředit se na práci a hlavně mi chutná.

Podle webu statista.com se prodalo v roce 2019 po celém světě 165 milionů pytlů kávy o hmostnosti 60 Kg. To je ve výsledku nějakých 10 milionů tun kávy. Káva je tak jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. A víte co si na kávě lidé tolik cení? Je to nejen její úžasná chuť ale také její schopnost dodat lidem energii a potlačit pocit únavy.

Za všechno může kofein

Proč je mezi lidmi káva tak oblíbená? Klíčovou vlastností je kofein. Kofein je nejkonzumovanější psychostimulační látka na světě. Tato látka obsažená v kávě způsobí, že se člověk může lépe soustředit, najednou má víc energie a zrychlí se také reakce. Toho využívají samozřejmě nejen svatební fotografové ale zkrátka všichni lidé, kteří pracují, studují nebo sportují.

Na svatbu bez kávy?

Já už si cestu na svatbu bez kávy nedokážu ani představit. Ráno začínám s kávou a kávu si připravuji i do termohrnku a popíjím ji v autě. Často jezdím na svatby i stovky kilometrů daleko, takže je to jediná možnost, jak mít kvalitní kávu stále při sobě. Problém ovšem nastává na samotné svatbě. Samozřejmě si mohu dát espresso ale jsem už prostě rozmlsaný svými výběrovými kávami s vyšší aciditiou a tak se klasickým espressům snažím vyhýbat.

Zkoušel jsem nejrůznější energy drinky ale ty jsou buď šíleně přeslazené a nebo naopak plné umělých sladidel a vůbec mi nedělají dobře. Zkoušel jsem i různé přírodní směsi a třeba i slavné Yerba Maté ale zkrátka to nebylo ono. Moje milovaná káva prostě zůstala neporažena a nepřekonána.

Až nedávno na mě vyskočila na Facebooku reklama na Erebos, což měl být bylinný energetický nápoj. A tak jsem si řekl, že jej vyzkouším. Popis zněl skvěle. Jedná se o přírodní nápoj, který se vyrábí louhováním 7 druhů bylin ve vodě. Obsahuje tedy přírodní kofein a nejsou v něm žádná umělá sladidla. Tak jsem si tedy Erebos objednal z e-shopu.

Přišla mi krabička s degustačními vzorky a já jsem nezaváhal ani minutu a hned jsem jednu lahvičku vzal na sobotní svatbu.

Účinky Erebos drinku

Trochu se teď rozepíšu o účincích nápoje Erebos a rozdílu oproti kávě. U kávy jsem zvyklý, že mě prakticky okamžitě nakopne a efekt „přívalu energie“ funguje tak hodinku. Erebos mě nijak nenakopl. Naopak, energie přicházela pozvolna postupně, bez onoho nakopávacího efektu kávy. Ale za to se držela dlouho a to hodně dlouho.

Ten den jsem měl tolik energie jako by ani nebylo venku 30°C a já neměl být na svatbě 14 hodin. Naprosto jsem si to úžival. Vlastně jsem ted den nepotřeboval ani kávu a cítil jsem pořád dostatek energie. Únava prostě tak nějak nepřicházela.

První test tedy dopadl na výbornou. A ptáte se na chuť? Chuť je bylinková a popsal bych ji jako hodně silný bylinný čaj. Některé drinky jsou lehce doslazeny medem, některé jsou spíš hořké. Mně osobně chuť vyhovuje a Erebos mi velmi chutná.

Od té doby jej vozím na všechny zakázky. Měl jsem jej dokonce i na dovolené v Rakousku, kde jsme chodili po Alpách. Cestu tam, která trvala něco přes 5 hodin, jsem dal doslova bez přestávky právě díky tomuto nápoji. I samotné treky jsem si zpříjemňoval právě Erebos drinkem.

Erebos v Alpách

Pokud rádi experimentujete a hledáte další zajímavý zdroj kofeinu nebo chcete jen změnu, tak Erebos určitě doporučuji vyzkoušet. Vidíte, že i kávomilec jako já přišel tomuto nápoji na chuť. Samozřejmě na kvalitní výběrovou kávu nezanevřu, tak u mě bude vždy na prvním místě ale Erebos jsem si prostě oblíbil a budu si jej brát na delší cesty a akce, kde není možné si dát dobrou kávu. Drink je možné objednat tady.

1 Comment

Submit a Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *