Proč je Instax skvělým doplňkem svatby?

Můžete strávit celou věčnost rozhodováním, jak proměnit svou svatbu v jedinečnou a neopakovatelnou událost pro vás i vaše hosty. Dnes mají nevěsty a ženichové hodně možností na výběr. Od velkolepých míst, přes bohatý program svatby až po dokonalou květinovou výzdobu. Takže rozhodování, jak vyšperkovat svou svatbu je docela těžké. Přitom velmi jednoduchým způsobem, jak dodat vašemu velkému dni něco navíc, je Instax fotoaparát.

Jistě, na ty důležité okamžiky si najmete profesionálního svatebního fotografa, ale ani profík zkrátka nemůže být všude – a to píšu jako fotograf s více jak desetiletými zkušenostmi s focením svateb. Instax může nabídnout úplně jinou perspektivu pro všechny druhy událostí a poskytnou vašim hostům možnost pořídit si uvolněná netradiční selfíčka a momentky.

Dopřejte hostům radost z Instax fotoaparátu

I když to může znít na začátku poněkud nákladně, mít několik instantních fotoaparátů umístěných strategicky na svatbě je skvělý způsob, jak zapojit hosty a podívat se na svatbu z jejich perspektivy i po jejím skončení. A ve výsledku to zas až tak nákladné není.

I když budete mít na svatbě jen jeden nebo dva fotoaparáty, je velká šance, že se mezi vámi najdou hosté, kteří budou doslova nadšení, když budou moci fotografovat na Instax. Nezapomeňte, že více fotoaparátů znamená více zábavy. Navíc to zabrání tomu, aby někdo zabavil Instax jen pro sebe na celý den.

Jaký Instax pořídit?

Pokud vám to připadá jako něco, co byste rádi pořídili i na svou svatbu, doporučuji použít model s největším formátem fotografií – Fujifilm Instax Wide. Instax Wide je cenově dostupný fotoaparát, který se snadno používá a nabízí spoustu zábavy.

Navíc cenový rozdíl mezi Instax Wide a Instax Mini formátem je zanedbatelný a přitom fotografie z většího formátu jsou o poznání lepší – kvalitnější, větší a tím pádem se na ně vejde i víc portrétovaných hostů.

Pořiďte si zábavný Instax fotokoutek

V dobách, kdy byly fotoaparáty velkými neskladnými kusy vybavení, byly fotokoutky skvělým způsobem, jak pořídit pár snímků vás a vašich přátel, ať už na místním plese nebo na svatbě. Určitě si ty časi mnozí pamatujete – v koutě stál na stativu fotoaparát, před ním fotopozadí a okolo se na stativu tyčily blesky.

Překvapte své hosty a dopřejte jim trochu nostalgie a zřiďte si instantní fotokoutek. I vaši poněkud více nesmělí hosté se budou chtít zapojit. Kdo by odolal pózování pro selfie s nějakými zábavnými a kreativními fotografickými rekvizitami?

Doporučuji se poohlédnout po fotografických rekvizitách, které se hodí k tématu vaší svatby, nebo po předmětech, které vás jako pár hezky charakterizují. Pokud jste kreativní, můžete si zkusit vytvořit nějaké vlastní fotorekvizity.

Pokud se rozhodnete zakoupit už hotové rekvizity, tak nemusíte mít žádné výčitky svědomí. Máte přece plné ruce s plánováním vaší dokonalé svatby. Bezva možností, jak ušetřit a přitom pořídit zajímavé fotorekvizity jsou různé svatební bazárky a skupiny na Facebooku. Zde najdete spoustu fotorekvizit.

Fotky z Instaxu jsou nádhernou památkou

Nedovolte, aby se fotografie hostů hromadily volně po stolech. Místo toho jim vymezte místo, kde budou moci prezentovat svá umělecká díla, aby si je mohli prohlédnout i ostatní účastníci oslavy. Jednoduchým řešením je například stěna s nataženými provázky, na které mohou hosté kolíčky připínat fotky.

Další kreativní možností je umožnit hostům, aby své fotografie lepili do fotoknihy a doplnili je přáníčky a kresbami. Například jednoduché fotoalbum ve stylu knihy na každém stole pomůže udržet fotografie roztříděné do různých skupin a rodin v rámci vaší svatební párty.

Ozdobte svatbu Instax fotkami z příprav

Už při přípravách svatby můžete začít pořizovat fotky na Instax. Zdobení dortu, prostírání na stole, fotky z příprav nevěsty, fotky z rozlučky, fotky z příprav ženicha – možností, jak na různých místech svatby umístit Instax fotky, abyste hostům přiblížili průběh příprav svatby a povzbudili je, aby se sami zapojili, je nepřeberné množství. A hlavně je to originální způsob, jak oživit svatbu a odlišit se od ostatních.

Instax kniha hostů

Kniha hostů je asi nejznámější variantou Instax fotografií. Hosté se fotí a výsledné Instax fotky lepí do knihy hostů. K fotografiím pak přidávají různá přání, vzkazy a kresbičky.

Já za sebe musím dodat, že je fajn umožnit hostů pořídit si nějakou fotku i pro sebe, kterou si pak mohou odnést na památku. Vím ze svateb, že věšina hostů by si Instax fotku velmi ráda na památku odnesla ale velmi často je počet snímků omezený. Proto doporučuji pořídit kazet do Instaxu víc a hosty vyzvat, aby udělali víc fotografií s tím, že si mohou pořídit fotky i pro sebe.

Nechte hostům inspiraci k focení

Vím, že někteří lidé se mohou stydět nebo nebudou mít zrkátka nápad, co a jak vyfotit. Proto není nic špatného na tom, když hostům poskytnete malou nápovědu ve formě seznamu toho, co mohou fotit. Vše lze samozřejmě vytvořit vtipně a s noblesou.

Seznam pro inspiraci může zahrnovat:

  • Vyfotografujte svatebního hosta, kterého jste nikdy předtím neviděli.
  • Vyfoťte někoho, kdo je váš společný přítel.
  • Poříďte selfie.
  • Zachytit portrét šťastného páru.
  • Vyfoťte se s nevěstou a ženichem.

Až to všechno skončí, pravděpodobně budete mít nakonec desítky různých snímků z nejrůznějších úhlů, které můžete obdivovat a vzpomínat díky nim na svou krásnou svatbu.

Chcete mít na svatbě Instax? Nemusíte jej hned kupovat. Můžete využít mé půjčovny a Instax si na svatbu zapůjčit. Napište mi a domluvte si vypůjčení Instaxu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *