Párové gay portréty v Olomouci

Fotografování gay portrétů pro mě byla vlastně úplně nová zkušenost. Když jsem získal tuhle úžasnou zakázku a za úkol jsem dostal zachytit lásku a propojení mezi tímto úžasným gay párem, tak jsem nejdřív zajásal a pak, až jsem se vzpamatoval, tak jsem trochu znervózněl, zvlášť také proto, že výsledné snímky měly být použity do časopisu OnaDnes v rámci rozhovoru s tímto gay párem. Petr a Petr totiž byli pár, který byl jako první v ČR registrovaný a účastnil se pořadu Výměna manželek.

Bylo to poprvé, co jsem se pustil do focení takového druhu portrétů, a proto jsem nevěděl, co přesně můžu očekávat. Tréma mi takřka zalomila kolena, ale zároveň jsem cítil obrovský příval energie a nadšení. Chtěl jsem, aby tyhle fotografie byly mnohem víc, než jen obyčejné obrázky – chtěl jsem zachytit jejich city, intimitu a jedinečnost.

Den D přišel rychleji, než jsem čekal. Setkání s tímto párem v historické části Olomouce bylo jak setkání s dávnými přáteli. Okamžitě jsem cítil jejich energii a lásku, která mezi nimi zářila. Nervozita byla pryč, já jsem se okamžitě přepl do svého flow módu a focení jsem si naprosto užíval.

Na začátku jsem s nimi pokecal, abychom se vzájemně uvolnili. Ptal jsem se na vzpomínky, které se pojí k jejich účasti v pořadu Výměna manželek. Smáli jsme se společným historkám a tím se atmosféra postupně uvolňovala. Cítil jsem, že se začínají otvírat a ukazovat svou upřímnou tvář přede mnou a mým fotoaparátem.

Když jsem pak sledoval tuto dvojici, jak se dívají na sebe s tím neuvěřitelným jiskřením v očích, mé srdce bylo plné radosti. Každý úsměv, každý nevinný dotyk, to všechno byly okamžiky pravé lásky, kterou jsem měl to štěstí zachytit. Zpočátku jsem byl trochu ztracený, ale s postupem času jsem se ponořil do svého umění a nechal emoce proudit do mého objektivu.

Ach, ty fotografie! Když jsem si později prohlížel snímky na svém počítači, byl jsem doslova omráčen. Podmanivé pocity, které jsem cítil během focení, se promítly do každého detailu. Každý záběr byl jako okno do jejich světa – světa lásky, akceptace a radosti. Byl jsem hrdý na to, co jsme společně vytvořili, na tu schopnost fotografií přenést neskutečnou emocionální hloubku.

Opět jsem si potvrdil, že léta dřiny se vyplatila a že jsem schopný nafotit dokonalé snímky kdykoliv a kdekoliv a hlavně s kýmkoliv. Nejde jen o techniku, ale hlavně o schopnost spojit se s lidmi a vyjádřit jejich duši a emoce prostřednictvím mého objektivu. Tihle dva lidé mi ukázali, že pravá láska a autenticita jsou nejkrásnějšími složkami života, které můžeme zachytit na fotografiích. Jsem vděčný za tuto úžasnou zkušenost, která mi otevřela nové perspektivy a hlubší porozumění v umění zachycování emocí skrze fotografii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *