First look a 10 věcí, které byste měli vědět

První pohled, anglicky first look, se stal ve svatebním světě doslova trendem. Projděte si jakýkoliv svatební blog a určitě najdete spoustu fotografií šťastných párů, které reagují na to, že poprvé vidí svého milého jako nevěstu nebo ženicha.

Ale první pohled není pro každého. To, zda jej zrealizujete, nebo ne, je zcela osobní rozhodnutí, ale i tak to může být ve výsledku určitě těžké rozhodnutí. Sestavil jsem tento seznam kladů a záporů first looku, který vám snad pomůže nasměrovat se správným směrem.

Je pro vás první pohled ten pravý? Prozkoumejte těchto 10 výhod a nevýhod prvního pohledu a zjistěte to.

Výhody prvního pohled

1. První pohled vám může pomoci uklidnit se

Bojíte se, že se u oltáře budete třást jako osika? Tréma ve svatební den je docela běžná a má svůj důvod. Místo abyste čekali, až se uvidíte během obřadu – což je pravděpodobně jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě vás obou – proč se navzájem nepotkat ještě před tímto velkým okamžikem? Jako příklad si vezměte tento citát od nevěsty, která se rozhodla pro first look:

Markéta mi řekla: „Upřímně řečeno, když jsem viděla Michala pár hodin před svatebním obřadem, cítila jsem se o 100 % lépe. Byla jsem tak nervózní a jediné, co jsem chtěla, bylo vidět Michala a být s ním pár chvil o samotě, než dorazí všichni naši hosté. Navždy si budu pamatovat ten jeho výraz, když se otočil. Pomohl mi uklidnit se nezapomněl prohodit pár svých vtípků, což na něm prostě miluju!“

2. První pohled vám a vašemu nastávajícímu poskytne trochu soukromí

Některé páry se rozhodnou říci si svůj slib během first looku, což jim umožní prožít veškeré vzrušení a lásku bez diváků. Pokud chcete, aby tento emotivní okamžik byl intimní a soukromý, pak je pro vás first look skvělým nápadem.

3. První pohled vytvoří neuvěřitelné fotografie – a ušetří váš čas

Pokud si chcete odpočinout a užít si drinky s přáteli a rodinou, pak by pro vás mohl být první pohled ideálním bodem na programu dne. První pohled umožňuje párům vynechat focení po obědě a jen si užívat chvíle volna. Portréty totiž můžete nafotit už během first looku Fotografie z prvního pohledu jsou navíc naprosto úžasné, plné emocí.

4. První pohled otevírá prostor pro kreativitu

Na rozdíl od prvních pohledů, které se odehrávají před oltářem, dávají první pohledy v zákulisí párům další příležitosti ke kreativitě. Jako příklad si vezměte tento úryvek z blogu Emily Kyle, jejíž fotky mám moc rád:

„Nechala jsem páry, aby si předtím, než se uvidí, přečetly dopisy z opačných stran dveří. Jiná nevěsta si udělala first look se svým otcem před first lookem se ženichem.“

5. První pohled vám umožní osvěžit se před obřadem.

Obáváte se možných vodopádů slz, když se poprvé uvidíte? Pokud se u oltáře rozpláčete, budete mít jen malou šanci se před vyslovením svého ano vzpamatovat nebo osvěžit. První pohled vám dává příležitost vychutnat si emoce okamžiku bez obav, že půjdete k oltáři s rozteklou řasenkou.

Nevýhody prvního pohledu

Nutno dodat, že first look má samozřejmě i nějaké ty nevýhody. Pár jich tedy zmíním níže.

1. Po prvním pohledu si možná budete muset upravit vlasy a make-up

Zatímco jsem zmiňoval jako výhodu, že se nerozpláčete u oltáře, může to být také považováno za nevýhodu prvního pohledu, protože si možná budete muset vyhradit nějaký čas na úpravu vlasů a make-upu mezi prvním pohledem a obřadem. Protože se zkrátka rozpláčete u onoho first looku.

2. První pohled vám může zkomplikovat harmonogram svatebního dne

Realizace prvního pohledu vyžaduje čas, takže si budete muset najít okno a vtěsnat do svého nabitého programu v ten den nějaký čas navíc. To může znamenat, že si přivstanete a necháte si udělat vlasy a make-up dříve, než jste původně plánovali, nebo možná změníte pořadí harmonogramu svatebního dne. Není to nic, co by nezvládla svatební koordinátorka vyřešit, ale přesto to stojí za zmínku.

3. První pohled může být pro někoho příliš intimním aktem

Některým párům se líbí představa, že sdílejí tento výjimečný okamžik se svým nastávajícím, ale jiní mohou mít pocit, že jejich nejbližší přátelé a rodina jsou vynecháni. Zde však žádná pravidla neexistují! Chcete do prvního pohledu zapojit i rodiče a svatebčany? Kdo říká, že nemůžete? Přesto je dobré si tohle ujasnit hned na začátku a říct si, zda-li chcete tento intimní okamžik sdílet s ostatními.

4. První pohled může působit trapně

První pohled je sice neuvěřitelně soukromý, intimní a plný emocí, ale jak bylo zmíněno výše, obvykle se ho účastní i fotograf nebo kameraman. Některým párům se tak může situace zdát trochu trapná a zinscenovaná a považují ji jako divadlo pro fotku. Za sebe ale mohu upřímně napsat, že i když jsem u first looku jako fotograf, tak si mě páry zpravidla ani nevšímají a onen okamžik si naplno užívají.

5. První pohled nemusí rodina brát jako „tradici“

První pohled je novějším fenoménem. Některé páry si prostě chtějí zachovat svůj velký den více „tradiční“, což zahrnuje dramatické odhalení šatů a usměvavých tváří až během obřadu. Pokud jste o tomto kouzelném okamžiku vždy snili, neměňte ho jen proto, abyste byli in.

A to je vše. Teď je to jenom na vás.

Pamatujte, že neexistuje správné nebo špatné rozhodnutí. Co vyhovuje jednomu páru, nemusí vyhovovat druhému. Je na vás a vašem partnerovi, abyste určili, co vám vyhovuje nejlépe, a řídili se tím! Vím, že to bude úžasné bez ohledu na to, co si vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *