Těhotenské focení v historické Olomouci

Když jsem dostal možnost fotit mladý pár, který se chystal opustit Olomouc a přivítat novou kapitolu svého života, byl jsem nadšen a dojat zároveň. Tato příležitost byla víc než jen focením – byla to možnost zachytit jejich lásku, nadšení a očekávání během těhotenství, a zároveň vytvořit krásnou památku na toto nádherné město.

Setkání s tímto párem bylo nejen profesionální zkušeností, ale také emocionální cestou, která mě vtáhla do jejich příběhu. Hned na začátku jsem cítil nervozitu, kterou měli oba z fotografování. Nebylo divu – bylo to jejich první focení a navíc ve chvíli, kdy byli oba plní očekávání a přemýšleli o své další, úplně jiné a nové budoucnosti.

Terka a Leo se chystali otevřít novou kapitolu jejich života. Nejen, že čekali miminko ale navíc se stěhovali z Olomouce. A ta chtěli památku jak na společné chvíle strávené v tomto krásném městě, tak na chvíle očekávání miminka. Byl to úkol, kterého jsem se velmi rád ujal.

K naší session jsme se vydali do srdce Olomouce, do historických uliček a na náměstí, která dýchala minulostí a jsou zároveň jakýmsi symbolem Olomouce. Toto starobylé prostředí bylo dokonalým pozadím pro zachycení intimních momentů tohoto mladého páru. Některá místa jsme si vybírali společně, protože jsem chtěl, aby se do fotografií promítla i jejich vlastní volba a osobnost.

Zpočátku bylo cítit lehkou nejistotu, ale s každým okamžikem se tihle dva ponořili do krásné atmosféry města a do vzájemného objetí a nervozita byla hned pryč. Bylo nádherné sledovat, jak se před mýma očima jejich nejistota mění v upřímnou radost a lásku. Přítomnost těhotenství dávala celé session ještě hlubší rozměr – byla to nejen památka na Olomouc, ale také na toto výjimečné období jejich života.

Během focení jsem se snažil zachytit jak ty zcela spontánní okamžiky, tak i ty plánované a stylové. Zároveň jsem jim dával prostor pro projev vlastní osobnosti – a to byl ten okamžik, kdy se před mým objektivem zjevila opravdová magie. Jejich úsměvy, pohledy, jemné doteky, intimita – všechno to byly drobné detaily, které spolu vytvářely neuvěřitelně poutavé příběhy.

Během naší společné chůze historickými uličkami jsme se dostali až k majestátnímu Olomouckému orloji. Bylo to jako korunování naší fotosession. Stáli jsme tam, já jako fotograf, a oni jako zamilovaný pár, spojený v nádherném objetí. Pohled na ně byl jako pohled do minulosti i budoucnosti zároveň – a já jsem měl tu čest to zachytit na svých fotografiích.

Když jsem později procházel výsledné snímky, byl jsem dojatý. Tyto fotografie nebyly jen obrazy, byly to emotivní záblesky, které zachycovaly lásku, očekávání a radost. A i když se tento mladý pár brzy vydá na novou cestu mimo Olomouc, tato památeční alba jim budou připomínat krásné chvíle strávené v tomto kouzelném městě.

Byla to pro mě cesta plná emocí a inspirace. Fotografie mají neskutečnou schopnost zachytit nejen obrazy, ale také příběhy a pocity. A tohle focení s mladým těhotným párem v historickém centru Olomouce mi to potvrdilo více než kdy dřív.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *