Český svatební fotograf

Jmenuji se Martin Holík a jsem český svatební fotograf. Specializuji se na kreativní, nadčasové svatební fotografie s nadstandardním přístupem a reportážním stylem. Jsem známý především svým kreativním přístupem ke kompozici, dokumentárním stylem zachycování neopakovatelných okamžiků a upřímným přístupem ke klientům.

Od reportáží ke svatbám

Má dráha fotografa začala fotografováním reportáží ve světě. Fotil jsem demonstrace v Izraeli, děti žijící na skládce v Albánii nebo vesnice zničené vulkánem v Guatemale. Právě reportáže mě naučily dokonale vycítit ten správný okamžik, kdy zmáčknout spoušť fotoaparátu a nenechat si nic uniknout. A právě také reportáže mě naučily dokonale splynout s lidmi a být nenápadným fotografem, který citlivě dokumentuje svatbu.

Reportážím se už tolik nevěnuji, svatby si mě ale dokonale získaly a já si je zamiloval. Nafotil jsem jich již stovky a stále mě nesmírně baví zachycovat je na fotografiích. Každá svatba je unikátní a originální. Každý pár je jiný a pokaždé je pro mě ctí být jejich svatebním fotografem. Na každé z těchto svateb se snažím vytvářet krásné, přirozené fotografie, úžasné portréty, jemné snímky detailů a dynamické snímky oslavy.

Ocenění za reportáže

Je mi také ctí být několikanásobným držitelem ocenění v různých kategoriích prestižní soutěže Czech Press Photo. Toho si skutečně moc vážím. Dostalo se mi také cti být v shortlistu Joop Swart Masterclass ve World Press Photo. Ocenění jsem získal také ve Slovak Press Photo. Mé fotografie byly vystavovány v mnoha galeriích po celém světě a publikovány v nespočtu magazínech a publikací. Nepravidelně také pořádám kurzy a semináře zaměřené na reportáž a svatební portrét. Fotografie je pro mě zkrátka nejen prací ale hlavně vášní a koníčkem.

Fotím v celém Česku

V Česku nejčastěji fotografuji svatby v městech jako jsou například Praha, Olomouc, Brno, Ostrava, Zlín, Pardubice, Jihlava, Opava, Mikulov apod.

Pokud hledáte kreativního a zkušeného svatebního fotografa v Česku, pak je Martin Holík tím pravým fotografem právě pro vás.  Snažím se vytvářet působivé snímky pro náročné nevěsty a ženichy a rozumím jejich potřebám, kterým se snažím maximálně vyhovět. Slibuji, že vaši svatbu zdokumentuji s grácií a umem.

Pojďme se potkat

Na svatby, které fotografuji, se sjíždějí nevěsty a ženichové z celého světa, nejen z Česka. Jsem připraven se s místními klienty setkat osobně, ale jsem také dobře vybaven pro virtuální setkání se svatebčany, kteří žijí jinde. Ať už budeme hovořit přes Skype, Facetime, e-mail nebo si zavoláme, jsem tu, abych vám poskytl tolik informací, kolik potřebujete ohledně fotografování vaší svatby.

Pomohu vám se svatbou

Mohu vám také pomoci poskytnout další informace o svatbách v Česku. Ať už hledáte skvělou svatební kapelu, fantastického floristu, dokonalé místo konání svatby, toho nejbezvadnějšího koordinátora nebo úžasný hotel, kde se budete připravovat, mohu vám navrhnout něco na základě vašich konkrétních požadavků a mých mnohaletých zkušeností. Mohu vám také pomoci sepsat časový harmonogram vašeho svatebního dne.

Ceny a informace

Na svých webových stránkách neuvádím přesné informace o cenách, ale můžete je snadno získat, když mi zavoláte nebo mi napíšete e-mail , či mě kontaktujete prostřednictvím kontaktního formuláře. Mám na výběr z mnoha různých svatebních balíčků. Ceník se dělí na několik svatebních balíčků, které se liší mým časem stráveným na svatbě a pak také samozřejmě výstupem a počtem fotografií. Ceník pro svatby v zahraničí je pak šitý na míru konkrétním svatbám a požadavkům snoubenců. Pro mnoho mých svatebních klientů vytvářím alba a rád vytvořím album i pro vás a vaši rodinu.